Politycy nie zabijajcie polskich mediów

09.07.2024 16:00 24 Kt/TT<

Sesja Rady Miasta Wejherowa. Jednym z tematów był wybór kandydata do rady muzeum

źródło: telewizjattm.pl

Za nami czwarta sesja zwyczajna Rady Miasta Wejherowa IX kadencji. Jedna z uchwał dotyczyła kandydata do Rady Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie.

Sesja rady miasta odbyła się w wejherowskim ratuszu. W porządku obrad znalazły się trzy projekty uchwał.

Wynikają one z korespondencji, która wpłynęła do Rady Miasta Wejherowa od wojewody pomorskiego. Dwa dotyczą ewentualnych wątpliwości co do zamieszkiwania na terenie miasta Wejherowa. Rada Miasta Wejherowa musi zająć stanowisko w tej sprawie - mówi w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Arkadiusz Szczygieł, przewodniczący Rady Miasta Wejherowa.

Druki dotyczyły radnych Mateusza Makurata oraz Wojciecha Wasiakowskiego.

Radni podjęli także uchwałę dotyczącą wskazania przez Gminę Miasta Wejherowa kandydata do Rady Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie. Kandydatów było dwóch: Radosław Kamiński i Arkadiusz Kraszkiewicz. Decyzją radnych w radzie muzeum zasiądzie Radosław Kamiński.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...