Politycy nie zabijajcie polskich mediów

05.07.2024 11:00 0 TS/Szpitale Pomorskie

W Wejherowie wykonali jubileuszowy, innowacyjny zabieg! 'Skuteczność zabiegu jest bardzo wysoka'

źródło: Szpitale Pomorskie/Facebook

Na oddziale Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń w Wejherowie przeprowadzono jubileuszowy, innowacyjny dwusetny zabieg! - Skuteczność zabiegu jest bardzo wysoka, a istotne powikłania są skrajnie rzadkie - mówi dr hab. n. med. Łukasz Lewicki.

Zabieg dotyczył przezskórnego zamknięcia otworu w przegrodzie międzyprzedsionkowej serca.

Skuteczność zabiegu jest bardzo wysoka, a istotne powikłania są skrajnie rzadkie. Podstawą diagnostyki jest przezprzełykowe badanie echokardiograficzne. O takiej wadzie serca należy myśleć zwłaszcza, gdy u młodych pacjentów występuje udar niedokrwienny mózgu o nieznanej etiologii – informuje dr hab. n. med. Łukasz Lewicki.

Jubileuszowy zabieg stał się okazją do podsumowania osiągnięć Oddziału Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej KCCSiN w Wejherowie.

Skala rozwoju jednostki na przestrzeni ostatnich 10 lat jest imponująca. Oddział realizuje wszystkie dostępne procedury z zakresu leczenia chorób serca i naczyń, angażuje się we wdrażanie procedur interdyscyplinarnych, takich jak trombektomia mechaniczna w udarze niedokrwiennym mózgu. Systematycznie wdraża nowatorskie procedury medyczne (AFR, stymulacja fizjologiczna serca), prowadzi projekty naukowo-badawcze i organizuje ogólnopolskie szkolenia i warsztaty - podkreślają Szpitale Pomorskie w swoich mediach społecznościowych.

Należy podkreślić, że w okresie dekady liczba rocznych hospitalizacji wzrosła prawie trzykrotnie, a budżet Oddziału wzrósł ponad dwudziestokrotnie. Dziś jesteśmy rozpoznawalni w wymiarze ponadregionalnym – dodaje prof. dr hab. n. med. Marek Szołkiewicz, ordynator Oddziału Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...