Politycy nie zabijajcie polskich mediów

04.07.2024 08:00 3 TS/KPP Puck

Mieszkańcy kilkunastu miejscowości w powiecie puckim mają nowego dzielnicowego

źródło: KPP Puck

Będzie pomagał w poszukiwaniu skutecznych sposobów rozwiązania trudności mieszkańców. Mieszkańcy kilkunastu miejscowości w powiecie puckim mają nowego dzielnicowego. Został nim sierż. Krzysztof Patok z Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

To do dzielnicowego sierż. Patoka mieszkańcy z miejscowości Błądzikowo, Brudzewo, Celbowo, Celbówko, Mrzezino, Osłonino, Połchowo, Rekowo Górne, Rzucewo, Sławutówko, Sławutowo, Smolno, Widlino, Żelistrzewo, będą mogli zwrócić się o pomoc w granicach kompetencji Policji lub przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa.

— Inicjując i organizując niezbędne działania, policjant zaangażuje do tego także instytucje publiczne, w tym samorządowe, placówki oświatowe, organizacje pozarządowe jak i społeczności lokalne. Policjant będzie kontrolował rodziny w ramach prowadzonej procedury Niebieska Karta, współpracował z sądem, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz innymi instytucjami - mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku.

Priorytetem dla dzielnicowego będzie między innymi zdiagnozowanie zagrożeń lub problemów takich jak spożywanie alkoholu, grupowanie się osób spożywających alkohol i zaśmiecanie terenów.

Sierżant Krzysztof Patok to policjant, który pełni służbę od 2019 roku. Początkowo dbał o porządek publiczny między innymi podczas różnego rodzaju zgromadzeń publicznych oraz w czasie imprez masowych i protestów społecznych w Oddziałach Prewencji Policji w Gdańsku. Od 2022 roku pełnił służbę w puckiej komendzie jako policjant zespołu patrolowo - interwencyjnego, a od 3 lipca 2024 roku jest dzielnicowym w puckiej jednostce.

Z nowym dzielnicowym mieszkańcy mogą kontaktować się pod numerem telefonu 47 742 52 70 lub 723 636 493, a także wysyłając maila na adres [email protected]. Sierż. Patok na tym stanowisku zastąpił asp. Przemysława Leznera.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...