Politycy nie zabijajcie polskich mediów

22.06.2024 14:04 9 PM/TTM

'To inicjatywa, która łączy ludzi.' Popłynęli w Wielkim Spływie Kajakowym

Fot. Robert Jastrzębski/Norda FM

Promocja regionu i popularyzacja turystyki kajakowej na terenie województwa pomorskiego, a także aktywnego spędzania wolnego czasu - w sobotę (22 czerwca) odbył się VIII Wielki Spływ Kajakowy.

Chociaż pogoda nie dopisała to wiele osób popłynęło w spływie kajakowym organizowanym przez samorządy z województwa pomorskiego.

Jest to inicjatywa, która łączy wiele samorządów, wielu ludzi, którzy chcą poprzez aktywność fizyczną zjednoczyć się. Humory dopisują, bardzo dużo ludzi bierze w tym udział - zaznacza Marcin Drewa, etatowy członek zarządu powiatu wejherowskiego.

Jest to świetna ogólnopolska impreza, chodzi o promocję naszych terenów. Dzięki marszałkowi województwa pomorskiego jest taka możliwość - zaznacza Marek Budnik, etatowy członek zarządu powiatu wejherowskiego.

VIII Wielki Spływ Kajakowy organizowany jest w oparciu o przedsięwzięcie strategiczne „Pomorskie Szlaki Kajakowe”. Uczestnicy popłynęli z Kniewa do Wejherowa.

My jako miasto angażowaliśmy się w projekt szlaki kajakowe, pozyskaliśmy środki z Unii Europejskiej, na to by powstała przystań kajakowa przy ulicy Ofiar Piaśnicy. Tam dzisiaj kończymy. To też świetna okazja, żeby wypromować miasto - mówił dla Twojej Telewizji Morskiej Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Spływ został zorganizowany między innymi, po to żeby promować kaszubskie tereny. Niektórzy uczestnicy wykorzystali wydarzenie, żeby zadbać o planetę.

Wsiadam z małżonką do kajaka, spływamy razem. Mamy ze sobą worek na śmieci, jak będą śmieci po drodze chciałbym to wykorzystać, żeby posprzątać teren. Ten spływ ma też wypromować gminę Wejherowo - mówi Przemysław Kiedrowski, wójt gminy Wejherowo.

Wspólnie możemy dobrze się bawić, zintegrować, jest to świetna inicjatywa i chcemy brać w tym udział — mówi przewodnicząca Koła Gospodyń Wielskich z Orla.

Poprzednie spływy to rzeki Wisła, Radunia, Brda, Nogat, Wda, Wierzyca i Motława. Tegoroczny spływ został zaplanowany na rzece Reda. Każdy z kajakarzy otrzymał pakiet startowy oraz gadżety przygotowane przez współorganizatorów spływu.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...