Politycy nie zabijajcie polskich mediów

21.06.2024 13:35 4 PM

Alert pogodowy! Nadciągają nawałnice

Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Na terenie całego kraju w tym Pomorza ogłoszono alert RCB. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem i silnym wiatrem. Możliwe są przerwy w dostawie prądu.

Z piątku na sobotę (21/22 czerwca) pogoda może nie być łaskawa dla mieszkańców Pomorza, ale i całej Polski. Nadciągają nawałnice. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia najwyższego stopnia dla części kraju. Ostrzega też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

— Uwaga! Dziś i w nocy (21/22.06) burze z gradem i silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr." Alert RCB został uruchomiony na terenie całego kraju. Prognozowane opady deszczu do 50 mm i porywy wiatru do 120 km/h – informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

— W nocy zachmurzenie małe, wzrastające do umiarkowanego i dużego. Postępujące od zachodu przelotne opady deszczu i burze. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 25 mm. Temperatura minimalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 80 km/h – prognozuje IMGW.

W sobotę (22 czerwca) zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, na wschodzie województwa początkowo burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 18°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, nad morzem w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni i południowy, szybko skręcający na zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...