Politycy nie zabijajcie polskich mediów

19.06.2024 15:33 21 PM/KPP Wejherowo

16-latek jechał na hulajnodze elektrycznej. Zderzył się z autem

Fot. KPP Wejherowo

Na ulicy Puckiej w Redzie doszło do dwóch zdarzeń drogowych w jednym miejscu i czasie. "16-letni chłopak został przewieziony do szpitala na badania" - informuje wejherowska policja.

Ze wstępnych, szkicowych ustaleń policyjnych wynika, że kierująca samochodem marki Grand Cherokee potrąciła 16-letniego chłopca, który prawdopodobnie wjechał na przejście dla pieszych na hulajnodze elektrycznej wprost przed nadjeżdżający samochód i doszło do zderzenia. Niewykluczone, że sprawa zostanie skierowana do Sądu dla Nieletnich w Wejherowie - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Następnie, jak podaje policja, kierująca Grand Cherokee nie zachowując bezpiecznej odległości od poprzedzającego nią pojazdu uderzyła m w tył samochodu toyota jadącego przed nią.

W tym przypadku zostanie zastosowane postępowania mandatowe - dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.

16-letni chłopak został przewieziony do szpitala na badania.

Policjanci będą weryfikować, czy posiadał on kartę rowerową, która jest uprawnieniem do korzystania z hulajnogi elektrycznej. Na miejscu nadal trwają ustalenia dokładnych okoliczności i przyczyn zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i przestrzeganie przepisów. Hulajnogi elektryczne stają się coraz popularniejszym środkiem transportu, ale ważne jest, aby korzystać z nich bezpiecznie i odpowiedzialnie - wyjaśnia rzecznik wejherowskiej policji.

Poniżej przedstawiamy kilka zasad, o których należy pamiętać podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej:

Osoby w wieku od 10 do 18 lat:

— Do kierowania hulajnogą elektryczną po drogach publicznych, ścieżkach rowerowych i chodnikach wymagana jest karta rowerowa.

— Jadąc hulajnoga elektryczną przed przejściem dla pieszych mamy obowiązek zasiąść z hulajnogi i ja po przejściu przeprowadzić - ta sama zasada dotyczy rowerzystów.

Profilaktyka dla kierowców:

Pamiętaj! Zbliżając się do przejścia dla pieszych:

— Zachowaj szczególną ostrożność! Zwolnij i obserwuj otoczenie.

— Ustąp pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się na przejściu lub na nie wchodzi.

— Zatrzymaj się przed przejściem, jeśli widzisz pieszego, który wyraźnie zamierza na nie wejść.

— Nie wyprzedzaj innego pojazdu w pobliżu przejścia dla pieszych.

— Nie wjeżdżaj na przejście dla pieszych, gdy jest ono zajęte przez pieszych.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...