Politycy nie zabijajcie polskich mediów

19.06.2024 15:05 9 Karina Trybańska/TTM

Pożar strawił wszystko. Teraz to odbudują

Fot. Czytelnik/archiwum

W Pucku podpisana została umowa na modernizację zaplecza portu jachtowego. Prace zostaną wykonane do marca 2025 roku.

Modernizacja dotyczy dwóch obiektów gastronomicznych, które uległy spaleniu.

Tu na zielonym mostku w listopadzie 2022 roku doszło do tragicznego pożaru gdzie restauracje się spaliły. Trzeba było trochę czasu, aby sprawy różne w tym ubezpieczeniowe załatwić i znaleźć pieniądze na to, żeby to odbudować. Oczywiście wszyscy współczują restauratorom, ja też. Obiekt jednak należy do miasta i to my musieliśmy znaleźć na to pieniądze - mówi Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Z trzech milionów potrzebnych na modernizację miasto pozyskało dwa miliony złotych ze środków z Polskiego Ładu, pozostała kwota pochodzi z budżetu Pucka.

Koncepcja różni się od tego, co było tu wcześniej.

Koncepcja która mieliśmy okazję dziś oglądać została zaprojektowana przez pana Radka Klimka, jest nasz wieloletni pracownik. Myślę, że przywiązał ogromną wagę do szczegółu, do zapoznania się ze specyfiką lokalnych uwarunkowań i preferencji wskazanych przez inwestora. Mamy nadzieję, ze realizacja będzie wiernie odpowiadała jego pomysłowi i spodoba się mieszkańcom - mówi Patryk Sawicki, wykonawca inwestycji.

Prace zostaną wykonane do marca 2025 roku.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...