Politycy nie zabijajcie polskich mediów

19.06.2024 11:03 0 TS/GOK Luzino

Przed nami Noc Świętojańska. Sprawdźcie co będzie działo się w Luzinie

źródło: GOK Luzino

Już tradycyjnie, w ramach obchodów sobótkowych, Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie pod nazwą "Magia Nocy Świętojańskiej". Odbędzie się w niedzielę, 23 czerwca 2024 roku, od godziny 18 w malowniczym parku im. Gerarda Labudy w Luzinie.

W programie tegorocznej edycji przewidziano szereg licznych aktywności utrzymanych w klimacie starosłowiańskim. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w zabawach plebejskich, spróbować swoich sił w kowalstwie, tkactwie, szermierce, szyciu z materiałów oraz pisaniu gęsim piórem. Dodatkowo obędą się darmowe warsztaty tworzenia skórzanych zakładek, gra terenowa z nagrodami, malowanie słowiańskich symboli na torbach bawełnianych i szklanych słoikach, drewniane kółko i krzyżyk, wytwarzanie ceramicznych naczyń, kaletnictwo oraz plecenie wianków z polnych kwiatów, to tylko niektóre atrakcje przygotowanych dla uczestników. Nie zabraknie również pokazu wyrobionych przedmiotów skórzanych, piernikowych, szydełkowych oraz rzeźb w drewnie.

O godzinie 19 odbędzie się spektakl „Kupalnocka” w wykonaniu Teatru Szpilka działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Luzinie, w reżyserii Eweliny Kuc, natomiast o 20:30 zaplanowane jest uroczyste rozpalenie ogniska, następnie o 21:30 Teatr Zymk zaprezentuje spektakl „Jidzemë z kanią”, który wyreżyserował Adama Hebel. Wieczór zakończy widowiskowy taniec ognia.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...