Politycy nie zabijajcie polskich mediów

17.06.2024 14:00 6 TS/KPP Puck

Skradziono domek holenderski w Jastarni. Znaleziono go 55 km dalej w Rewie

źródło: pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Z jednego z parkingów na Półwyspie Helskim skradziony został domek holenderski. Policjantom z Juraty udało się go odnaleźć 55 km dalej, w Rewie.

Do kradzieży domku na kółkach doszło w okresie zimowo – wiosennym w Jastarni.

Jak ustalili mundurowi, sprawca wykorzystując do kradzieży dwa inne pojazdy, przetransportował tzw. „holenderkę” na parking jednego z dyskontów w Jastarni, a następnie poza półwysep helski. 13 czerwca policjanci z Juraty ustalili miejsce, gdzie znajduje się holenderka. Od razu udali się do Rewy, by zabezpieczyć własność pokrzywdzonego - informuje asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku.

Przyczepa typu holender, warta 28 tys. zł., został zwrócony właścicielowi, a policjanci nadal ustalają okoliczności i sprawcę. Natomiast 47-letni mieszkaniec powiatu puckiego swoją wdzięczność wobec policjantów wyraził w mediach społecznościowych:

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...