17.06.2024 08:30 3 TS

11 bramek zdobyli łącznie Gryf Wejherowo i MKS Władysławowo w przedostatniej kolejce IV ligi

MKS Władysławowo - Start Miastko 6:3. źródło: MKS Władysławowo

Worek z bramkami otworzyli zawodnicy WKS Gryfa Wejherowo i MKS Władysławowo w przedostatniej kolejce pomorskiej IV ligi w sezonie 2023/2024. Gryfici wygrali 5:0, a MKS swoich rywali pokonał 6:3.

To był mecz pod pełną kontrolą graczy MKS Solar Władysławowo. MKS w wyjazdowym spotkaniu ze Startem Miasto na prowadzenie wyszedł w 31. minucie po bramce samobójczej. Kilka minut później pierwszą swoją bramkę w meczu z rzutu wolnego zdobył Dominik Klecha. Tuż przed przerwą padły jeszcze dwa gole. Po jednej dla obu zespołów. Na 3:0 podwyższa Dominik Klecha, „objeżdżając” defensywę gospodarzy. W doliczonym czasie Krzysztof Guzowski z rzutu wolnego strzelił kontaktową bramkę dla Startu.

Po przerwie goście nie wykorzystali dwóch stuprocentowych sytuacji bramkowych. Gospodarze natomiast zdobyli drugiego gola (Krzysztof Bryndal) z rzutu karnego po faulu na Przemysławie Spalik. MKS Solar Władysławowo miał kolejne trzy „setki”. Nie wykorzystał ich Przemysław Srok.

Ostatnie dziesięć minut meczu to była już pełna dominacja przyjezdnych. Dwie kolejne bramki dołożył Dominik Klecha. Przyjezdni nie ustrzegli się jednak kolejnego błędu w defensywie. Po zagraniu piłki ręką arbiter podyktował rzut karny. Z punktu na jedenastym metrze ponownie nie pomylił się Krzysztof Bryndal. MKS Solar Władysławowo odpowiadział bardzo szybko bramką autorstwa dopiero co wprowadzonego na boisko Przemysława Szymańskiego. Ostatecznie MKS Władysławowo wygrał 6:3.

Przed ostatnią kolejką MKS z 39. punktami na koncie zajmuje 12. miejsce w tabeli tuż nad strefą spadkową. Sezon gracze z Władysławowa zakończą przed własną publicznością. W sobotę, 22 czerwca 2024 roku, MKS podejmie o godz. 15 Gryf Wejherowo.

Żółto-czarni, podobnie jak klub z Władysławowo, w 33. kolejce popisali się skutecznością. Na Wzgórzu Wolności pokonali Suprę Kwidzyn 5:0. Trzy trafienia zanotował Krzysztof Idzi, a po jednym Bartłomiej Iwański oraz Maciej Leske. 6-ty w tabeli Gryf ma jeszcze szansę na zakończenie sezonu na 5. pozycji.

tabela IV liga/źródło: 90minut.pl

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.