Politycy nie zabijajcie polskich mediów

13.06.2024 16:00 1 MS norda-fm

Pyrkon i pomorskie konwenty. Gość audycji 'Gra się!' dzieli się spostrzeżeniami

NordaFM

W najnowszym odcinku "Gra się!", Maciej Jesionowski, przedstawiciel wydawnictwa growego "BlackMonk Games", podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat nadchodzącego Pyrkonu. Pyrkon, największy w Polsce konwent miłośników gier, fantastyki i popkultury, co roku przyciąga dziesiątki tysięcy uczestników. Jesionowski nie tylko zapowiedział, czego możemy się spodziewać na tegorocznej edycji, ale także porównał Pyrkon do lokalnych pomorskich konwentów oraz międzynarodowych wydarzeń tego typu.

Pyrkon – największy w Polsce festiwal gier i fantastyki

Maciej Jesionowski zaznaczył, że Pyrkon to wyjątkowe wydarzenie, które od lat przyciąga fanów z całej Polski i Europy. W tym roku uczestnicy mogą spodziewać się licznych prelekcji, paneli dyskusyjnych, turniejów gier, a także spotkań z autorami i twórcami. Wydawnictwo BlackMonk Games przygotowało na tę okazję wiele atrakcji, w tym prezentacje nowych gier, czy sesje RPG.

Pomorskie konwenty – lokalne perełki

Porównując Pyrkon do pomorskich konwentów, Jesionowski podkreślił, że choć są one mniejsze, to nie brakuje im entuzjazmu i zaangażowania uczestników. Lokalne wydarzenia często charakteryzują się bardziej kameralną atmosferą, co sprzyja nawiązywaniu bliższych kontaktów między uczestnikami a twórcami. Pomorskie konwenty wyróżniają się także specyficznymi tematami i lokalnymi atrakcjami, które przyciągają mieszkańców regionu.

Pyrkon na tle międzynarodowych konwentów

Maciej Jesionowski porównał także Pyrkon do zagranicznych wydarzeń, takich jak amerykański Gen Con. Jak wypada największy w Polsce konwent na ich tle? Tego dowiemy się już 13 czerwca o 21:30 na antenie radia NordaFM.

Dlaczego warto jechać na Pyrkon? Co nas czeka na jego tegorocznej edycji? Dlaczego warto odwiedzać pomorskie konwenty? Na te i inne pytania odpowie Maciej Jesionowski z wydawnictwa BlackMonk Games już 13 czerwca o 21:30 w audycji "Gra się!" w radiu NordaFM!

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...