10.06.2024 15:30 1 ACH

Konkurs odczytywania mowy z ust w Wejherowie

mat.pras.

Gdy Pomorze nie pomoże, to pomoże może morze - pod takim hasłem w piątek, 7 czerwca w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie odbył się XIX Ogólnopolski Konkurs Odczytywania Mowy z Ust dla Uczniów z Wadą Słuchu.

Uczestnicy i uczestniczki konkursu przyjechali z siedmiu ośrodków kształcących dzieci i młodzież z wadą słuchu: z Bydgoszczy, Olecka, Sławna, Olsztyna, Katowic i dwóch placówek z Warszawy. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystym otwarciem, podczas którego uczniowie i uczennice zaprezentowali przedstawienie taneczne Podwodny świat oraz utwór Język życia w języku migowym wraz z nauczycielkami i nauczycielami z Ośrodka.

Obecni byli przedstawiciele władz miasta i powiatu, zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz oraz członek zarządu Starostwa Powiatowego Marcin Drewa , a także osoby wspierające konkurs - informują organizatorzy wydarzenia.

Poniżej pełna lista laureatów i laureatek:

I kategoria

I miejsce – Barbara z Warszawy ul. Twarda

II miejsce – Gabriela z Warszawy ul. Twarda

III miejsce – Damian z Olsztyna

II kategoria

I miejsce – Zuzanna z Warszawy ul. Twarda

II miejsce – Laura z Warszawy ul. Twarda

III miejsce – Kacper z Olsztyna

III kategoria

I miejsce – Julia z Warszawy ul. Łucka

II miejsce – Aleksandra z Warszawy ul. Łucka

III miejsce – Magdalena z Olsztyna

Gratulujemy! :)

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...