10.06.2024 12:33 9 PM

Będzie nowy poseł z naszego regionu. Sprawdź kto nim zostanie!

Fot. sejm.gov.pl

Michał Kowalski z powiatu puckiego prawdopodobnie zostanie posłem. Zajmie miejsce Piotr Müllera, który dostał się Parlamentu Europejskiego.

Za nami wybory do Parlamentu Europejskiego. KO zdobyła w okręgu wyborczym nr 1, czyli w województwie pomorskim 51,06 proc. głosów, Prawo i Sprawiedliwość 28,07 proc. Te dwie partie zdobyły mandaty. Z KO w Parlamencie Europejskim zasiądzie Magdalena Adamowicz oraz Janusz Lewandowski.

Jeżeli chodzi o Prawo i Sprawiedliwość, to tutaj najwięcej głosów zdobył startujący z czwartej pozycji Piotr Müller – 62 330. Wyprzedził Annę Fotygę, Jarosława Sellina czy Kazimierza Smolińskiego. I to właśnie on zasiądzie w Europarlamencie.

Piotr Müller w ostatnich wyborach do Sejmu otrzymał mandat, również z list PiS-u. Nie może łączyć tych dwóch funkcji, dlatego jak zda mandat, jego miejsce zajmie osoba, która trzymała kolejny najlepszy wynik na liście. Był to Michał Kowalski z powiatu puckiego.

Możecie liczyć, że będę aktywnym reprezentantem Polski i Pomorza w Parlamencie Europejskim – napisał na swoich social mediach Piotr Müller.

Michał Kowalski w wyborach do Sejmu w ubiegłym roku zajął 5. miejsce na liście Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2010 - 2024 był radnym powiatu puckiego, natomiast w wyborach samorządowych w 2024 roku kandydował na wójta gminy Puck, bez powodzenia. Kierował także Centralnym Ośrodkiem Sportu Cetniewo.

Fot. Redakcja

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...