10.06.2024 10:04 3 PM

Udało się! Zebrali pieniądze na operację Szymonka

Fot. mat. pras.

Szymon z Czymanowa (gmina Gniewino), urodził się z ciężką wadą serca. Żeby przeżył potrzebna jest specjalistyczna operacja w Genewie. Organizatorzy poinformowali, że udało się zebrać kwotę na operację. Zbiórka wciąż jednak jest prowadzona. Pieniądze będą potrzebne na rehabilitacje, badania i konsultacje.

LINK DO ZBIÓRKI

Kika dni temu pialiśmy, że sytuacja jest krytyczna i operacja powinna odbyć się jak najszybciej. Rodzice wraz z najdzielniejszym wojownikiem muszą stawić się w szpitalu w Szwajcarii już 17 czerwca. Teraz mamy dobrą wiadomość, bo udało się zebrać środki, dzięki którym Szymon będzie mógł mieć operację.

Sumując środki zebrane dla Szymonka uzbieraliśmy wystarczającą kwotę na operacje serduszka oraz niezbędne badania w Szwajcarii. Przed nami jeszcze dalsza droga. Szymek wciąż będzie pod opieką wielu specjalistów, m.in. kardiologów, neurologów, fizjoterapeutów i osteopaty. Wiąże się to z dalszymi wyjazdami na badania, konsultacje oraz rehabilitacje. Nie są Nam znane dalsze koszty związane z leczeniem Szymonka, dlatego z tego miejsca chcielibyśmy Was prosić abyście wciąż zostali z Nami – informują organizatorzy zbiórki.

Szymon urodził się 9 listopada ubiegłego roku z ciężką wadą serca. Dodatkowo ma odwrócenie trzewi. Ma dekstrokardię, czyli serce znajduje się po prawej stronie, a jego narządy są w lustrzanym odbiciu. Ma też nieprawidłowe spływy wszystkich żył płucnych, wątrobowych, systemowych, ubytki w przegrodzie międzykomorowej i międzyprzedsionkowej oraz zespół heterotaksji.

Koszt takiej operacji to ponad 1,5 mln zł.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...