08.06.2024 14:00 0 TS

Charytatywny Pchli Targ w Luzinie. Sprzedawali swoje rzeczy, aby zebrać środki na operację Szymonka

źródło: telewizjattm.pl

W Luzinie odbył się Charytatywny Pchli Targ. Pieniądze zostaną przeznaczone na kosztowną operację w Szwajcarii Szymonka z Czymanowa (gmina Gniewino).

Mieszkańcy Luzina przewietrzyli swoje szafy, strychy oraz garaże i postanowili dać 'drugie życie' niepotrzebnym im przedmiotów. Sobotniemu (8 czerwca 2024 roku) pchlemu targowi przyświecał szlachetny cel.

Cały dochód przeznaczony będzie na operację w Genewie dla Szymonka. Jest bardzo kosztowna. Kosztuje 1,6 mln zł - mówi w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Magdalena Matyszewska, jedna z organizatorek wydarzenia.

Szymon urodził się 9 listopada 2023 roku z ciężką wadą serca. Dodatkowo ma odwrócenie trzewi. Ma dekstrokardię, czyli serce znajduje się po prawej stronie, a jego narządy są w lustrzanym odbiciu. Ma też nieprawidłowe spływy wszystkich żył płucnych, wątrobowych, systemowych, ubytki w przegrodzie międzykomorowej i międzyprzedsionkowej oraz zespół heterotaksji.

Szansą dla niego jest kosztowna operacja w Szwajcarii. Do końca zbiórki na portalu siepomaga.pl pozostało osiem dni. Na dzień 8 czerwca 2024 roku, na godz. 12 udało zebrać się już około 1,2 mln zł.

Link do zbiórki dla Szymonka - kliknij TUTAJ

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...