07.06.2024 15:10 14 TS/KPP Wejherowo

Rumia: Osobówka zderzyła się z rowerem

W Rumi doszło do kolizji drogowej, w której osobówka zderzyła się z rowerem. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. zł oraz 10 punktami karnymi.

Do zdarzenia drogowego doszło w piątek, 7 czerwca 2024 roku, około godziny 9.30, na skrzyżowaniu ulic Starowiejskiej i Krzywej w Rumi.

Po ustaleniu okoliczności zdarzenia okazało się, że 43-letnia kierująca samochodem marki Ford Focus podczas wykonywania manewru skrętu w prawo z ulicy Starowiejskiej w ulicę Krzywą nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 21-letniemu rowerzyście, który poruszał się drogą dla pieszo-rowerową wzdłuż ulicy Starowiejskiej w kierunku ulicy Dąbrowskiego. W wyniku zderzenia rowerzysta na szczęście nie doznał poważnych obrażeń - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie.

Kierująca fordem została ukarana mandatem karnym w wysokości 1,5 tys. zł oraz 10 punktami karnymi. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Mapa z miejscem kolizji:

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...