08.06.2024 10:00 1 PM/Pomorska Policja

Kradł rowery na potęgę! Straty na prawie 100 tys. zł

Fot. Pomorska Policja

Ukradł 16 rowerów, jedną hulajnogę elektryczną oraz uszkodził drzwi do hali garażowej, powodując straty na prawie 100 tys. złotych. W przeszłości mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa, dlatego za swoje czyny odpowie w warunkach recydywy.

Na terenie Gdańska Przymorza dochodziło w ostatnim czasie do kradzieży. Policjanci przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informacje na temat tych zdarzeń oraz sprawcy i przeanalizowali zapisy z kamer monitoringu, które zarejestrował wizerunek złodzieja.

W środę rano kryminalni pojechali do jednej z miejscowości powiatu puckiego i tam zatrzymali podejrzewanego o kradzież rowerów 43-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania pokoju, który wynajmował, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli odzież, w której sprawca dokonywał kradzieży i włamań, a która została zarejestrowana na zapieczonych monitoringach. 43-latek trafił do policyjnego aresztu – informuje gdańska policja.

Okazało się, że od listopada 2023 roku do maja 2024 z terenu Przymorza i Oliwy ukradł z klatek schodowych, hal garażowych lub z komórek lokatorskich 16 rowerów oraz jedną hulajnogę elektryczną o łącznej wartości ponad 85 tys. złotych. W jednym przypadku włamując się do hali garażowej, podejrzany uszkodził drzwi, powodując straty na ponad 12 tysięcy złotych.

— 43-latek usłyszał 18 zarzutów za kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz uszkodzenie mienia i spowodowanie strat na łączną kwotę prawie 100 tys. złotych. W przeszłości mężczyzna był już karany za przestępstwa podobne, dlatego za zarzucane mu czyny odpowie w warunkach recydywy – dodają gdańscy funkcjonariusze.

Za kradzież z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 15 lat więzienia. Za kradzież i uszkodzenie mienia z warunkach recydywy grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...