06.06.2024 13:00 21 PM/ Szpital Pucki

Pomagają w trudnym czasie pobytu w szpitalu. Prezent dla szpitala

Fot. Szpital Pucki

Są wygodne, praktyczne i stoją blisko łóżka chorego dziecka – specjalne rozkładane fotele trafił do puckiego szpitala. Będą z nich korzystać opiekunowie małych pacjentów, którzy razem nimi przebywają na oddziale podczas hospitalizacji.

W środę (5 czerwca) w ramach akcji "Łóżka dla rodziców" organizowanej przez Fundacja Ronalda McDonalda Szpital Pucki otrzymał 12 łóżek dla rodziców przebywających ze swoimi pociechami na oddziale pediatrycznym.

Opiekunowie małych pacjentów będą teraz mogli skorzystać ze specjalnych rozkładanych łóżek.

Dbamy o komfort nie tylko pacjentów, ale także ich opiekunów. Cała akcja nie miałaby miejsca, gdyby nie wsparcie lokalnych przedsiębiorców, którzy włączyli się do akcji i pomogli ufundować łóżka – informuje Szpital Pucki.

Korzystają z nich rodzice, którzy w czasie hospitalizacji pozostają cały czas ze swoim dzieckiem. Choroba dziecka – zwłaszcza gdy wiąże się z pobytem w szpitalu – jest wyjątkowo trudnym czasem dla całej rodziny. Zdarza się, że bywa ona wyzwaniem ponad siły. Często wiąże się uciążliwymi dojazdami do szpitala, sporą odległością od domu, wyborem środka transportu i rozłąką z bliskimi. To wszystko pociąga za sobą zmęczenie, stres i napięcie – czytamy na stronie fundacji Ronalda McDonalda.*

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...