05.06.2024 15:00 21 PM

Położyli gazociąg na Półwyspie Helskim

Fot. Fot. G.EN. Operator

Zakończyła się budowa gazociągu łączącego Władysławowo z Juratą. Łącznie powstało 11 kilometrów sieci dosyłowej.

Jak zaznacza wykonawca Półwysep Helski to niełatwy obszar do prowadzenia inwestycji nie tylko z uwagi na ograniczone ilości wolnego miejsca gdzie gazociąg mógłby być posadowiony. Niezmiennie wysoki stan wód gruntowych wymaga nieustannego stosowania pomp do odwonienia wykopów.

Wyzwaniem był również piaszczysty teren, trudny do zagęszczenia. Budowy nie zakłóciła nawet zimowa aura i styczniowe mrozy. Kontynuowaliśmy realizację projektu, dostosowując prace do zmieniających się warunków atmosferycznych, by zagwarantować mieszkańcom regionu odbiór gazu ziemnego w tegorocznym sezonie grzewczym. Wszystkie trudności wynagradzały nam przepiękne widoki i wspaniały klimat Półwyspu Helskiego – informuje operator systemu dystrybucyjnego G.EN. Operator Sp. z o.o.

W ramach inwestycji wybudowano dokładnie 11 736 m sieci dosyłowej. Sieć gazowa jest gotowa do zasilania nowych Odbiorców.

Gaz ziemny jest paliwem wydobywanym i przesyłanym w sposób bezpieczny dla środowiska i otoczenia, a przede wszystkim nie powoduje smogu.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...