04.06.2024 14:00 12 PM

Polski film robi furorę na światowym Netflixie! Akcja dzieje się w Trójmieście

Fot. Youtube Netflix

Jeden z najpopularniejszych obecnie filmów Netflixa na świecie powstał na podstawie książki trójmiejskiej autorki. Mowa o kryminale – „Kolory zła: Czerwień”, którego akcja dzieje się w Trójmieście. Produkcja pojawiła się na popularnej platformie streamingowej 2 czerwca i od razu podbiła serca widzów.

Akcja produkcji zlokalizowana jest w Trójmieście. Gdy ciało młodej dziewczyny zostaje wyrzucone na plażę w Sopocie, prokurator i matka ofiary wspólnie usiłują dojść do prawdy. W rolach głównych występują Jakub Gierszał, Maja Ostaszewska i Zofia Jastrzębska.

Film jest adaptacją pierwszej z cyklu książek Małgorzaty Oliwii Sobczak pochodzącej właśnie z Trójmiasta. Z wykształcenia jest kulturoznawczynią i dziennikarką. Jest autorką baśni "Mali, Boli i Królowa Mrozu" i powieści obyczajowej "Ona i dom, który tańczy". W 2019 roku wydała "Czerwień", pierwszą część cyklu Kolory zła, w 2020 ukazała się kontynuacja serii "Czerń".

Film "Kolory zła: Czerwień" to mroczny thriller i trzymająca w napięciu historia, pełna skomplikowanych, niekiedy mylących tropów oraz zwrotów akcji, które prowadzą do zaskakującego rozwiązania. Tak, wiem, że film różni się trochę od książki, ale pamiętajcie, że to adaptacja filmowa powieści, a język filmowy rządzi się swoimi prawami. Ja uważam, że wyszło fantastycznie! A przede wszystkim jest emocjonalnie, a na tym najbardziej mi zależało – pisze na swoim Instagramie Małgorzata Oliwia Sobczak.

Nowy polski kryminał w rankingu Netfliksa jest wyżej niż najnowsza produkcja sci-fi z Jennifer Lopez, "Atlas". Na liście są także m.in. dwie części "Epoki lodowcowej" czy "Giganci ze stali" z Hugh Jackmanem.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...