29.05.2024 13:30 21 ab / Mieszko Weltrowski / TTM

Wodne Ogrody w Wejherowie oficjalnie otwarte!

fot. Monika Wejer

Dzisiaj (29 maja 2024 r.) od godz.10 otwarte zostały Wodne Ogrody w Wejherowie. Z atrakcji korzystać będzie można najprawdopodobniej do końca września 2024 r.

W środę rano na swoich stanowiskach pojawili się już wodni ratownicy. To ostatni znak, że Wodne Ogrody ponownie otwierają się dla odwiedzających tuż przed rozpoczęciem długiego weekendu.

Spodziewamy się dużej ilości gości. Oczywiście będzie to zależne od pogody. Niemniej jednak wiele osób już teraz zapowiedziało zakup biletu, którego można dokonać m.in. poprzez naszą stronę internetową. My z kolei jesteśmy całkowicie jesteśmy do tego przygotowani, wszystkie parametry wody są na najwyższych poziomach. Woda jest podgrzana i wynosi 28 stopni w basenach głównych, do tego 32 w jacuzzi – mówi Olgierd Bojke, zastępca dyrektora WZNK ds. Wodnych Ogrodów.

Mimo, że pogoda w najbliższych dniach ma nie być do końca idealna, to jak zapowiadają zarządzający obiektem, aura nie przeszkodzi gościom w pełni korzystać z dostępnych atrakcji. Zgodnie z obecnymi prognozami, temperatura na początku czerwca ma oscylować na poziomie 18-23 stopni.

Nawet jak troszeczkę pokropi deszczyk, to w niczym to nie będzie przeszkadzać. Przy tym jesteśmy też przygotowani z kartą mieszkańca. Wejherowianie mają niesamowity bonus w postaci zniżki wynoszącej 50 procent – przypomina Olgierd Bojke, zastępca dyrektora WZNK ds. Wodnych Ogrodów.

Nową atrakcją w 2024 roku jest sauna. Do tego nie brakuje zjeżdżalni, atrakcji dla dzieci, jacuzzi i wielu innych możliwości spędzenia w wodzie czasu, które już od środy dostępne mają być codziennie nawet do końca września.

Zaczynamy do godz. 10, a kończy do godz. 20, w tym czasie można przebywać w Wodnych Ogrodach Olgierd Bojke. Cena za godzinę wynosi 40 zł, z kolei dla posiadaczy karty - 20 zł. Dodatkowo dzisiaj, ale także w piątek w budynku wodnych ogrodów będzie można wyrobić lub przedłużyć ważność karty mieszkańca – dodaje zastępca dyrektora WZNK ds. Wodnych Ogrodów.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...