28.05.2024 13:00 32 TS

Boże Ciało 2024. Ulicami w Wejherowie przejdą procesje. Będą utrudnienia w ruchu

źródło: telewizjattm.pl (archiwum)

To jedno z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. W czwartek, 30 maja 2024 roku, odbędzie się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Tego dnia m.in. ulicami w Wejherowie przejdą procesje. To będzie też wiązać się z utrudnieniami w ruchu.

Parafia pw. Św. Anny (klasztor) w Wejherowie

Po mszy o godz. 8 procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami: Reformatów – I ołtarz, Wniebowstąpienia – II ołtarz, Zamkową – III ołtarz oraz Klasztorną – IV ołtarz.

Parafia pw. Trójcy Świętej w Wejherowie

Trasa procesji: Plac Jakuba Wejhera, ul. Pucka, Wałowa oraz Sobieskiego. Procesja wyruszy po mszy św. o godz. 9.30, a msza św. z godz. 12.30 zostanie odprawiona po powrocie.

Parafia pw. Chrystusa Króla i bł. s. Alicji Kotowskiej w Wejherowie

Trasa przebiegać będzie ulicami: Słoneczną do Bramy Piaśnickiej, Ofiar Piaśnicy, Pułaskiego, Broniewskiego, Kolejowa, Jana z Kolna, Graniczna, Ofiar Piaśnicy, Okrężna, Krasińskiego, Narutowicza do Kościoła. Procesja wyruszy po mszy św. o godz. 10.

Parafia pw. NMP Królowej Polski w Wejherowie

Procesja po mszy św. o godz. 9.30. Bezpośrednio po zakończeniu procesji, Msza św. w intencji budowniczych ołtarzy oraz Msza św. wieczorna o 18.30. W tym roku procesja przejdzie: ulicą Rybacką, ul. Kaszubską, gdzie znajduje się pierwszy ołtarz przy posesji nr 57. Dalej ulicę Kociewską, ul. Pomorską, ul. Obrońców Wybrzeża, ul. Borowiacką. Tam przy posesji 29 znajduje się drugi ołtarz. Następnie procesja przejdzie dalej ul. Borowiacką, ul. Weteranów, ul. Bolesława Prusa, gdzie znajduje się trzeci ołtarz przy posesji nr 18. Na Rondzie Kaszubskim procesja skręci w ul. Rybacką, by wrócić do kościoła, gdzie znajduje się czwarty ołtarz obok kościoła.

Parafia pw. Św. Karola Boromeusza w Wejherowie

Msza święta o godz. 10 będzie sprawowana na Polanie Jakubowej przy ul. Fenikowskiego. Po mszy świętej wierni z duchownymi wyruszą w procesji ulicami Fenikowskiego, Orzeszkowej oraz Gryfa Pomorskiego. Zakończenie procesji w nowym kościele.

Parafia pw. Św. Leona w Wejherowie

Procesja przejdzie następującymi ulicami: z kościoła ulicami Sobieskiego, Kopernika, u sióstr Albertynek stanie pierwszy ołtarz, następnie 10 lutego, Dworcową tam drugi ołtarz, dalej Hallera, przy Wodnych Ogrodach na Kalwaryjską, tam stanie trzeci ołtarz przy Szkole Rzemiosła i 3 Maja do Konwiktu, gdzie będzie czwarty ołtarz i powrót do kościoła na mszę św. po procesji. Kazanie będzie przy trzy ołtarzu.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...