28.05.2024 16:00 6 ab

Piknik ekologiczny już w czerwcu. Atrakcji nie zabraknie

fot. TTM

Już w sobotę. 15 czerwca 2024 r., w godz. 10-16 na polanie w Parku Miejskim w Wejherowie odbędzie Piknik Ekologiczny. Jak zapowiadają organizatorzy, atrakcji nie zabraknie zarówno dla młodszych, jak i tych starszych uczestników.

Podczas wydarzenia na mieszkańców czekał szereg akcji ekologicznych. Na stoiskach edukacyjnych partnerów pikniku będzie można dowiedzieć się m. in. o ochronie powietrza, dotacjach na wymianę ogrzewania i zmianie nawyków na bardziej ekologiczne. Swoje stanowiska przygotowała także NORDA Regionalna Izba Przedsiębiorców „NORDA Biznes na zielono”.

Z kolei Wejherowska Ekofabryka przeprowadzi akcję charytatywną „Pomaganie przez gotowanie”, podczas której będzie można wspomóc schroniska dla zwierząt. Natomiast w Punkcie Karty Mieszkańca będą można założyć Wejherowską Kartę Mieszkańca, przedłużyć pakiet mieszkańca i dowiedzieć się, jakie są korzyści z jej posiadania.

Podczas pikniku przewidziane są m. in. warsztaty z samodzielnego meblowania domków dla owadów, składania schronień dla nietoperzy, tworzenie drewnianych ozdób o tematyce ekologicznej, warsztaty rysunkowe, warsztaty z tworzenia ekokosmetyków i gry edukacyjne – zachęcają organizatorzy imprezy.

Wydarzenie zostało dofinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w ramach „Konkursu na zadania z zakresu edukacji ekologicznej dla województwa pomorskiego (edycja 2024)”.

mat. pras.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...