27.05.2024 17:00 16 ab / KPP Puck

Pędził ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym. Słono za to zapłacił

fot. KPP Puck

Mandat w kwocie 1500 zł, 13 punktów i karnych i utrata prawa jazdy na 3 miesiące - to kara dla 17-letniego kierowcy porsche za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Jak ustalili mundurowy, auto było prezentem od mamy...

W dalszym ciągu, nie wszyscy kierowcy, zdają sobie sprawę z zagrożenia, jakie niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością. Tym razem policjanci z puckiej drogówki zatrzymali kierowcę porsche, który jechał zdecydowanie szybciej, niż zezwalają na to przepisy – informuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku, asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk.

Policjanci z puckiej drogówki dokonali pomiaru prędkości kierującego porsche w Łebczu na ul. Puckiej. Na wyświetlaczu urządzenia kontrolno-pomiarowego pokazała się wartość ponad dwukrotnie wyższa niż dozwolona w tym miejscu.

– *Pomiar prędkości wykazał 108 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli, za którego kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec Gdańska. Jak ustalili mundurowi, **młody kierowca dostał samochód od mamy* – dodaje rzeczniczka puckiej policji.

W związku z tym, że nastolatek przekroczył prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy uniemożliwiając dalsze korzystanie z "prezentu" na okres 3 miesięcy. 19-latek dostał 1500zł. mandatu, a na jego konto trafiło także 13 punktów karnych.

Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego – apelują puccy policjanci.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...