27.05.2024 14:00 5 ab

O krok od nieszczęścia. W upalny dzień zostawił w aucie psa bez wody

zdjęcie poglądowe

Bez wody i w upalny dzień miał zostawić psa w nagrzanym aucie. Zwierzę na szczęście zauważył przechodzień, który powiadomił służby. Właściciel samochodu, w którym pozostawił psa na słońcu, musi się teraz liczyć z odpowiedzialnością karną.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 26 maja 2024 r na terenie Redy. Policjanci z redzkiego komisariatu o godz. 13:15 otrzymali zgłoszenie, że na parkingu przy kompleksie rekreacyjno-handlowym w zamkniętym samochodzie osobowym znajduje się pies.

Z informacji wynikało, że świadek wyszedł na spacer i zauważył zamkniętego psa w samochodzie. Po krótkim spacerze, kiedy wracał, zwierzak nadal był zamknięty w aucie, w którym była lekko uchylona szyba – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że samochodzie bez wody pozostawiono miniaturowy piesek ubranego w sweterek.

Podejrzewali, że właściciel samochodu może przebywać w pobliskim obiekcie na basenie, gdzie natychmiast poszli. Tam nadali komunikat poprzez dostępne nagłośnienie. Tuż po tym mężczyzna dotarł do samochodu i otworzył drzwi. Psu na szczęście nic się nie stało. Nie wiadomo jednak, jak zakończyłaby się sytuacja, gdyby nikt nie zauważył i nie zareagował na sytuację zamkniętego pieska w samochodzie stojącym w pełnym nasłonecznieniu. Tego dnia temperatura powietrza była wczoraj bardzo wysoka. Dzięki właściwej postawie świadka, nie doszło do nieszczęścia – podkreśla rzeczniczka wejherowskiej policji.

Teraz właściciel samochodu, w którym pozostawił pieska na słońcu musi się liczyć z odpowiedzialnością karną. Zgodnie z art. 35 par. 1a Ustawy o ochronie zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Przypominamy, że w razie zauważenia dziecka lub zwierzęcia pozostawionego w zamkniętym samochodzie, nie wahaj się powiadomić policji lub straży miejskiej – apelują policjanci.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...