27.05.2024 11:00 0 TS

Szkoła z Półwyspu Helskiego w gronie pięciu finalistów! Wyłoniono ją z ponad 300 uczestników

źródło: archiwum szkoły

Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Jastarni znalazła się w gronie pięciu finalistów 7. edycji Drużyny Energii. W rywalizacji wzięła udział młodzież z ponad 300 szkół. Przez kilka tygodni setki uczniów szkół podstawowych z całej Polski regularnie realizowało zadania przygotowane przez mistrzów sportu, łącznie wykonując ponad 121 tys. ćwiczeń.

Właśnie zakończył się etap sportowy. Podczas tej rundy uczestnicy otrzymali do wykonania 15 różnych zadań konkursowych, wymyślonych przez ambasadorów projektu. Znaleźli się wśród nich tradycyjnie utytułowani i popularni sportowcy - medalistki olimpijskie** Anna Rogowska** i Agnieszka Skrzypulec, reprezentanci kraju z różnych dyscyplin, mistrzowie torów ninja i OCR oraz osobowości medialne.

5 finalistów wyłoniono spośród 319 szkół biorących udział w projekcie. Pierwszy stopień oceny - w trwającym od 8 kwietnia do 15 maja - etapie sportowym polegał na zestawieniu liczby wszystkich uczniów wykonujących ćwiczenia z całkowitą liczbą wszystkich uczniów klas 4-7 w szkole. O wyniku decydowała frekwencja – im więcej osób ćwiczyło, tym lepszy wynik placówki. Najlepsi byli w stanie osiągnąć nawet 100 proc. uczniów! W drugiej kolejności jury oceniało staranność wykonania nagrań wideo oraz zaangażowanie dziewcząt i chłopców wykonujących ćwiczenia.

Szkoły rywalizowały w 4 kategoriach tj. szkoły małe, średnie, duże i wielkie. W każdej z kategorii jury wskazało najlepszą szkołę oraz dodatkowo spośród wszystkich ćwiczących zdobywcę „dzikiej karty”, który wyróżnił się wysoką frekwencją oraz entuzjazmem i kreatywnością w wykonywaniu zadań.

Młodzież wykonała łącznie ponad 121 tys. pojedynczych ćwiczeń, co nauczyciele udowodnili na ponad 5 700 przesłanych filmach.

Bardzo się cieszę na spotkania z finalistami tegorocznej edycji Drużyny Energii – mówi Anna Rogowska, medalistka olimpijska i legenda polskiej tyczki. – Oglądając filmy z etapu sportowego byłam pełna podziwu dla ich ogromnej pasji i zaangażowania. Przede wszystkim, budujące jest to, że wykonywali ćwiczenia z wielką radością i ochotą. Dla mnie jest to dobry znak, że młodzież widzi korzyści dbania o swoje ciało i sprawność fizyczną. Dlatego nie mogę się doczekać spotkania na żywo z uczestnikami naszej zabawy w ich własnym środowisku szkolnym – dodaje Rogowska.

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 3-4 czerwca w Gdańsku. Reprezentacje 5. zwycięskich szkół etapu sportowego będą rywalizować m.in. na specjalnie przygotowanym przez specjalistów OCR sprawnościowym torze przeszkód w stylu ninja. Zwycięska ekipa otrzyma puchar Drużyny Energii. Przyznane zostaną także nagrody indywidualne dla najlepszych uczniów i nauczycieli. Poza tym wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymają upominki w ramach podziękowania za udział w projekcie.

Drużyna Energii to projekt, który cieszy się tak dużym zainteresowaniem zarówno kadry nauczycielskiej szkół, jak i samych uczniów, ponieważ jest wydarzeniem integrującym – wyjaśnia Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi SA. – Rozwija sprawność fizyczną i jednocześnie jest dobrą zabawą. Uczy współzawodnictwa, ale promuje również postawę fair play. Stawia na wspólne działanie i uczy otwartości na innych, co owocuje nowymi przyjaźniami. Wierzę, że podczas specjalnych lekcji WF-u oraz zabawy finałowej będzie równie głośno i radośnie, jak w ubiegłych latach. Widok zadowolonej i rozbawionej młodzieży to najlepsza nagroda dla nas, organizatorów Drużyny Energii – dodaje Kruszewska.

Stawką sportowych zmagań jest nie tylko puchar Drużyny Energii dla zwycięzcy, ale także czeki o łącznej wartości 75 tys. zł na wyposażenie sal gimnastycznych. Poza tym dwudniowy pobyt finalistów w Gdańsku obfitował będzie w dodatkowe atrakcje m.in. w postaci wspólnych z ambasadorami ćwiczeń na piasku na Stadionie Letnim w Gdańsku Brzeźnie oraz treningu bokserskiego w Brzostek Team.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...