26.05.2024 08:05 0 PM/UM Puck

Òkò Pùrtka, a może Pucki Staw? Trwa głosowanie

Fot. UM Puck

Miasto Puck ogłosiło konkurs, na nazwę jeziorka polodowcowego, które znajduje się przy ulicy Kolejowej. Komisja konkursowa wybrała już cztery propozycje. Teraz trwa głosowanie.

Nad jeziorkiem polodowcowym przy ul. Kolejowej w Pucku położony jest park zrealizowany z Budżetu Obywatelskiego 2022 i 2023. Władze Pucka ogłosiły konkurs, którego celem jest wyłonienie najciekawszej nazwy jeziorka.

Ze złożonych 21 propozycji odrzucono 5 propozycji, które nie spełniały warunków regulaminu, 16 propozycji spełniły kryteria formalne. Komisja analizowała opisy i uzasadnienia zawarte w formularzach zgłoszeniowych nazw. W rezultacie przeprowadzonych obrad i jednogłośnego głosowania Komisja zdecydowała o wyborze czterek propozycji nazw - czytamy na stronie Pucka.

Nazwy, które wybrała komisja to:

  1. JEZIORKO OKSFORDZKIE

  2. ŁABĘDZI STAW

  3. ÒKÒ PÙRTKA

  4. PUCKI STAW

Mieszkańcy Miasta Puck wybiorą w głosowaniu nazwę jeziorka polodowcowego spośród 4 propozycji wyłonionych przez Komisję Konkursową. Zwycięży nazwa, która otrzyma najwięcej ważnych głosów. Głosowanie na 1 z 4 propozycji wyłonionych przez Komisję Konkursową będzie możliwe:

  • w formie pisemnej w Biurze Obsługi Klienta, ul. 1 Maja 13, 84-100 Puck (pok. 2 na parterze), w godzinach pracy urzędu.

  • drogą elektroniczną na stronie internetowej za pomocą aplikacji Lupe https://zgloszenia.miastopuck.pl/mcity/messages/preview/view.standalone/id.1363

  • drogą elektroniczną na stronie internetowej za pomocą aplikacji Lupe https://zgloszenia.miastopuck.pl/survey/index/index/id.23 Zachęcamy do korzystania z Lupe - aplikacja zapewnia prosty, dwustronny kontakt pomiędzy mieszkańcami i Urzędem Miasta.

Głosowanie już trwa i zakończy się 31 maja o godz. 14.00.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...