24.05.2024 09:00 0 ab

III liga. Wikęd gra z Pogonią mecz o wszystko. Ważne spotkanie Stolema

fot. Stolem Gniewino

Przed nami (być może) decydująca kolejka III ligi gr. II zarówno dla Wikędu Luzino, jak i Stolema Gniewino. Luzinianie jeśli chcą mieć szansę na pozostanie na trzecioligowych salonach to muszą wygrać z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Z kolei Stolem w najbliższy weekend może zapewnić sobie utrzymanie, tym samym grzebiąc szansę Wikędu.

W tabeli Wikęd Luzino znajduje się tuż pod kreską, czyli w strefie spadkowej. Do tej pory luzinianie zdobyli 25 punktów w 31 meczach. Ich najbliższym przeciwnikiem będzie Pogoń Nowe Skalmierzyce, która z 46 'oczkami' plasuje się na siódmej pozycji. Luzinianie mają jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie - muszą wygrać wszystkie mecze do końca sezonu i liczyć na potknięcia Stolema.

Ostatnio mamy dobrą passę, bo w trzech meczach zdobyliśmy łącznie 5 punktów. Bardzo wierzymy w to, że wygrywając trzy ostatnie mecze, mamy szansę utrzymać się w III lidze. Dysponujemy wszystkimi zawodnikami, nie ma żadnej kontuzji. Zatem jesteśmy przygotowani i z nadziejami oczekujemy kolejnych meczów – mówi Tomasz Dołotko, dyrektor sportowy Wikędu Luzino.

Początek spotkania Wikęd - Pogoń już o godz. 17. w piątek, 24 maja 2024 r., na stadionie w Luzinie.

Stolem o krok od utrzymania

W zdecydowanie lepszej sytuacji są gniewinianie. W tabeli co prawda są zaledwie jedną pozycję nad kreską, ale za to mają aż 8 punktów przewagi nad Wikędem. W teorii Stolem może zapewnić sobie utrzymanie w III lidze już ten weekend, jeśli:

  • przegra z Notecią, a Wikęd zremisuje lub przegra z Pogonią;

  • zremisuje z Notecią, a Wikęd zremisuje lub przegra z Pogonią;

  • wygra z Notecią (w tym przypadku wynik Wikędu nie ma znaczenia)

Początek meczu Noteć Czarnków - Stolem Gniewino już w sobotę, 25 maja 2024 r., o godz. 12.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...