27.05.2024 15:00 11 TS

Tyle kosztuje weselny 'talerzyk' w powiecie wejherowskim

źródło: pixabay

Nawet 100 tys. zł kosztować ma wesele na 100 osób w 2024 roku. Tak wynika z wyliczeń agencji Grzymała Weddings & Events. Dane dotyczą Warszawy. Na Kaszubach te ceny są niższe. Sprawdziliśmy ile trzeba zapłacić za jedną osobę.

Część kwoty, jaką należy przeznaczyć na wesele, szacuje się na podstawie liczby jego uczestników. Przyglądając się ofertom znalezionym w internecie ceny w powiecie wejherowskim kształtują się różnie. Np. w gminie Gniewino w jednej ze sal weselnych należy za tzw. 'talerzyk' zapłacić między 250 - 280 zł w zależności, którą opcje z menu wybierzemy. Nieco tańszą ofertę w sieci możemy znaleźć w Wejherowie (od 175 zł).

U nas jest to 350 zł. W tym jest obsługa kelnerska. Do tego dojdzie zakup alkoholu i napoi - mówi z kolei właścicielka jednej z sal bankietowych na terenie gminy Szemud.

W innych gminach, jak np. w gminie Wejherowo ceny w niektórych salach wahają się od około 279 do 399 zł.

W porównaniu do Warszawy ceny i tak są niższe. Jak sprawdziła agencja Grzymała Weddings & Events w stolicy za jedną osobę trzeba zapłacić od 300 do 500 zł. Do tego należy doliczyć alkohol (4 tys. zł) i tort (1,5 tys. zł). Ogólnie w Warszawie biorąc pod uwagę wszystkie wydatki związane z organizacją wesela (m.in. ceremonia, papeteria, obrączki, stroje, kwiaty, dekoracje, muzyka, fotograf) to koszt łącznie między 85 tys. a 100 tys. zł w 2024 roku (przy organizacji wydarzenia na 100 osób).

Oczywiście cena ta obejmuje tylko zorganizowanie ślubu i wesela. Za podróż poślubną, wieczór panieński czy kawalerski, czy poprawiny będziemy musieli jeszcze dopłacić - czytamy w raporcie.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...