22.05.2024 18:00 2 ab

Masz psa lub kota? W tej gminie zwrócą ci pieniądze za jego sterylizację lub znakowanie

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

Trwa nabór chętnych do skorzystania z bezpłatnych zabiegów sterylizacji / kastracji zwierząt domowych w gminie Wejherowo. Warunkiem uczestnictwa w Akcji Kastracji! jest złożenie wniosku do 29 maja 2024 r.

Jak informują urzędnicy, z prawa do sfinansowania zabiegu kastracji/sterylizacji może skorzystać każdy mieszkaniec gminy Wejherowo, wszyscy stale zamieszkali w gminie oraz wolontariusze zajmujący się kotami wolno żyjącymi, które przebywają na terenie gminy.

Chętni powinni jednak się pospieszyć, bo pula dostępnych środków wynosi 10 tys. zł. Zabieg wykonywać będzie lekarz weterynarii w gabinecie w Bolszewie wskazanym przez urząd gminy. Dowóz i odbiór zwierzęcia oraz jego opieka w trakcie i po zabiegu odbywa się na koszt właściciela lub wolontariusza.

Rusza kolejna edycja Akcji Kastracja! we współpracy z Fundacją Zwierz. Informujemy, że jest możliwość skorzystania z zabiegów sterylizacji / kastracji zwierząt domowych w ramach dostępnej puli środków. Warunkiem uczestnictwa w programie jest złożenie wniosku pisemnego lub wniosku podpisanego profilem zaufanym / podpisem kwalifikowanym w terminie do 29 maja 2024 r. W przypadku większej liczby chętnych, dokonana zostanie selekcja wniosków według kolejności zgłoszeń oraz ustalonych kryteriów – informuje gmina Wejherowo.

Szczegóły programu Akcja Kastracja! dostępne na stronie Urzędu Gminy Wejherowo.

mat. pras.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...