22.05.2024 17:00 21 ab

Nowe chodniki już służą mieszkańcom gminy Wejherowo

fot. UG Wejherowo

Mieszkańcy Bolszewa i Góry (gmina Wejherowo) mogą już korzystać z nowych chodników. W ostatnim czasie odbył się oficjalny odbiór obu inwestycji w obecności władz gminy.

Pierwszy z chodników powstał przy ul. Długiej w Bolszewie. Wartość zadania wyniosła prawie 180 tys. zł, z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Dróg pokryło połowę kosztów.

Z nowej inwestycji mogą się cieszyć także mieszkańcy Góry. Koszt chodnika przy ul. Wiejskiej wyniósł prawie 360 tys. zł. Podobnie jak przy inwestycji w Bolszewie, tutaj także połowę kosztów pokryło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Dróg.

Oficjalny odbiór chodników odbył się w obecności wójta oraz sołtysów Bolszewa i Góry. Jak podkreśla włodarz gminy Przemysław Kiedrowski, oba zadania zostały zrealizowane przede wszystkim w celu poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu.

Przypomnijmy, że to nie jedyne tego typu inwestycje na terenie gminy Wejherowo, które doczekały się odbioru w ostatnim czasie. Pod koniec 2023 r. mieszkańcy Kąpina doczekali się nowego chodnika o długości 175 m przy ul. Królowej Jadwigi. Wcześniej również w Bolszewie dokonano odbioru ul. Dębowej w Bolszewie. Zakres prac objął wykonanie odwodnienia i utwardzenie kostką betonową.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...