22.05.2024 11:00 2 TS/KPP Wejherowo

Nastolatek ukradł samochód na minuty. Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli

Policjanci z Wejherowa po pościgu zatrzymali kierowcę tzw. auta na minuty. Okazał się nim 16-latek, który wcześniej ukradł samochód. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem rodzinnym.

Do kradzieży samochodu renault clio doszło na terenie parkingu w powiecie wejherowskim.

Kryminalni z wejherowskiej komendy podczas prowadzonych poszukiwań za sprawcą i kradzionym samochodem, na jednej z ulic zauważyli ten kradziony pojazd. Wydali mu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, jednak kierowca pojazdu zignorował je, przyspieszył i zaczął uciekać. Do pościgu dołączyli kolejni policjanci, którzy odcięli drogę zatrzymanemu - przekazuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie.

Kierowca wysiadł z samochodu i zaczął uciekać. Po kilkudziesięciu metrach pieszego pościgu został zatrzymany przez policjantów.

Okazało się, że jest to 16-latek z powiatu wejherowskiego. Został on doprowadzony do wejherowskiej komendy. Następnie został przesłuchany i usłyszał 3 zarzuty dotyczące kradzieży samochodu o wartości ponad 63 tys. zł, nie zatrzymania się niezwłocznie do kontroli drogowej pomimo, wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania oraz kierowania samochodem bez uprawnień - informuje oficer prasowy.

O dalszym losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny. Dorosłemu sprawcy groziłaby kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...