22.05.2024 09:00 7 ab

Wyjeżdżając z posesji wjechał wprost w kobietę na hulajnodze

zdjęcie poglądowe / pixabay

27-letni kierowca hondy wyjeżdżając z posesji potrącił 26-latkę na hulajnodze. Na szczęście kobieta nie odniosła poważnych obrażeń, ale sprawca za swój czyn został ukarany sporym mandatem.

Do groźnego wypadku doszło w poniedziałek, 20 maja 2024 r., na Alei Niepodległości w Sopocie. Mężczyzna, który kierował hondą, podczas wyjeżdżania z posesji nie ustąpił pierwszeństwa 26-latce jadącej hulajnogą elektryczną po chodniku.

Potrącona kobieta na szczęście nie doznała poważnych obrażeń i 27-letni kierowca za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem wysokości 1500 złotych.

Opuszczając drogę wewnętrzną, strefę zamieszkania czy strefę ruchu zawsze bezwzględnie musimy pamiętać, że jesteśmy zobligowani do ustąpienia pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu poruszającym się po drodze, na którą wjeżdżamy. Pamiętajmy, aby zawsze stosować się do przepisów ruchu drogowego, ponieważ to jedyna skuteczna metoda, aby jeździć płynnie i bezpiecznie. Rejony przejść dla pieszych czy wyjazdów z posesji to miejsca szczególne, dlatego wymagają one od nas dodatkowej uwagi – przypomina podkom. Lucyna Rekowska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Sopocie

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...