21.05.2024 15:30 4 TS

Złote Gody w Wejherowie. Medale Róży dla małżeńskich par. 'Małżeństwo jest jak pogoda'

źródło: UM Wejherowo

Dwunastu parom z Wejherowa, które przeżyły ze sobą pół wieku, wręczono Medale Róży „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznane przez Prezydenta RP. Uroczystość odbyła się we wtorek, 21 maja 2024 roku, w Pałacu Przebendowskich i Keyserlingków w Wejherowie.

Jaka jest receptura na długoletnie pożycie małżeńskie? Swój przepis na to mają państwo Maria i Wojciech Blaszke, jedna z uhonorowanych par.

Nie ma recepty. Małżeństwo jest jak pogoda. Słońce, deszcz, wichura. Trzeba to brać, jak idzie i nie oglądać się do tyłu tylko do przodu. Trzeba ze sobą rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać oraz trzeba umieć wybaczać - mówią jubilaci.

Podczas uroczystości w Pałacu Przebendowskich i Keyserlingków w Wejherowie dwanaście par małżeńskich otrzymało Medale Róży „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznane przez Prezydenta RP. Szczęśliwym jubilatom wyjątkowe wyróżnienia wręczał prezydent Wejherowa, Krzysztof Hildebrandt.

Trzeba przyznać, że uroczystości w których w imieniu prezydenta PR mogę odznaczyć pary, które przeszły razem 50 lat, to jest sytuacja wyjątkowa. Gdyż każdy ma swój charakter, każdy ma swoje problemy, a iść razem z nimi jedną drogą to jest duża sztuka. Szczególnie w dzisiejszych czasach młodzi ludzie nie mają tyle cierpliwości, żeby rozwiązywać wspólnie problemy - zauważa w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

źródło: nadmorski24.pl

Odznaką Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest medal w kształcie stylizowanej, sześciopromiennej, srebrzonej, oksydowanej gwiazdy o średnicy 35 mm z ornamentowanymi promieniami łączącymi jej ramiona.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...