21.05.2024 16:00 6 ab / Karina Labuda

Zachęcali do korzystania z Mobilnego Punktu Wejherowskiej Karty Mieszkańca

fot TTM

Już po raz kolejny na Placu Jakuba Wejhera mieszkańcy korzystali z Mobilnego Punktu Wejherowskiej Karty Mieszkańca. Na miejscu można było złożyć nie tylko wniosek i otrzymać kartę, ale też przedłużyć jej ważność i uzyskać odpowiedź na pytania dotyczące programu.

Mobilny punkt był dostępny dla mieszkańców Wejherowa w poniedziałek, 20 maja 2024 r., w godzinach od 14 do 16. Stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem wejherowian.

Tak naprawdę jest to ten okres kiedy zbliżają się największe atrakcje, jak np. otwarcie Wodnych Ogrodów. Dzięki Karcie Mieszkańca, wejherowianie mogą korzystać z nich z 50-procentową zniżką. Dlatego zachęcamy tych, którzy jeszcze nie mają karty, aby ją wyrobili. Natomiast tych, którzy już ją posiadają, aby sprawdzili czy nie trzeba jej zaktualizować. Jeżeli nie będzie aktualna, to nie będzie można z tych wszystkich udogodnień i atrakcji skorzystać – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Jak podkreśla Arkadiusz Kraszkiewicz, zarówno założenie karty jak i jej zaktualizowanie zajmie zaledwie chwilę. Miasto planuje także, by taki punkt na wejherowskim rynku pojawiał się częściej w najbliższym czasie.

Przygotowaliśmy już taki plan, aby ten mobilny punkt karty mieszkańca pojawił się także 29 i 31 maja podczas otwarcia Wodnych Ogrodach. Chcemy też, aby w okresie wakacji pojawiał się on na Placu Jakuba Wejhera raz w tygodniu – dodaje Kraszkiewicz.

Więcej informacji odnośnie Wejherowskiej Karty Mieszkańca można również znaleźć na stronie https://wejherowskakarta.pl.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...