18.05.2024 12:00 0 TS

Paulina Damaske z udanym debiutem w reprezentacji Polski. Biało-czerwone wygrały w Lidze Narodów

print screen

Wychowania Akademii Piłki Siatkowej Rumia zanotowała udany debiut w seniorskiej reprezentacji Polski. Biało-czerwone z Pauliną Damaske w składzie w Lidze Narodów pokonały Francję.

Polki 17 maja 2024 roku wygrały z Francją 3:0 w swoim drugim meczu tegorocznej edycji Ligi Narodów. Do tego sukcesu przyczyniła się m.in. Paulina Damaske, dla której był to debiut w reprezentacji biało-czerwonych. Rywalki w końcówce spotkania zmniejszyły straty, ale dzięki Damaske Polki wywalczyły piłkę meczową.

Damaska to rumianka, która jest wychowanką Akademii Piłki Siatkowej Rumia. W tym mieście ukończyła też Szkołę Podstawową nr 9. Na boisku występuje na pozycji przyjmującej.

Brawo Paulina. Powodzenia w dalszych meczach, jesteśmy z Ciebie dumni - napisał w swoich mediach społecznościowych APS Rumia.

W pierwszym meczu Ligi Narodów kobiet Polski pokonały Włoszki 3:0. W sobotę, 18 maja 2024 roku, biało-czerwone zmierzą się z reprezentacją Holandii.

Polska – Francja 3:0 (25:20, 25:16, 25:17)

Polska: Marlena Kowalewska, Agnieszka Korneluk, Kamila Witkowska, Magdalena Stysiak, Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk – Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Monika Gałkowska, Katarzyna Wenerska, Julita Piasecka, Joanna Pacak, Paulina Damaske, Justyna Łysiak (libero). Trener: Stefano Lavarini.

Francja: Manon Bernard, Eva Elouga, Leandra Olinga Andela, Maeva Schalk, Emilie Respaut, Amelie Rotar – Amandine Giardino (libero) oraz Iman Ndiaye, Lucille Gicquel, Nina Stojiljkovic, Guewe Diouf. Trener: Emile Rousseaux.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...