17.05.2024 15:40 3 TS

Pożar Zaborskiego Parku Krajobrazowego na Pomorzu!

archiwum/zdjęcie ilustracyjne

Państwowa Straż Pożarna poinformowała o pożarze na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego. W akcji bierze udział kilkudziesięciu strażaków.

Do pożaru doszło w piątek, 17 maja 2024 roku, po godz. 12.

W działania gaśnicze zaangażowanych jest 60 strażaków i 17 samochodów straży pożarnej oraz dwa samoloty Lasów Państwowych - poinformowała w komunikacie na X (dawny Twitter) Państwowa Straż Pożarna.

Po godzinie 15 strażacy przekazali, że pożar już się nie rozprzestrzenia.

Zaborski Park Krajobrazowy położony jest na kaszubskich Zaborach, na terenach gmin Chojnice i Brusy. Jego powierzchnia liczy obecnie 340,26 km kw.

Dodajmy, że Rządowe Centrum Bezpieczeństwa również w piątek wydało alert o dużych zagrożeniach pożarowych w lasach na 17 i 18 maja. Dotyczy sześciu województw - podlaskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego.

Nie używaj ognia w lesie i jego sąsiedztwie. W przypadku zagrożenia dzwoń na 112 - czytamy w komunikacie.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...