17.05.2024 07:00 8 ab / KMP Gdańsk

Za zakupy płacił cudzą kartą bankomatową. Grozi mu 10 lat więzienia

fot., KMP Gdańsk

Kryminalni zatrzymali 32-latka podejrzanego o nieautoryzowane płatności kartą bankomatową. Mężczyzna płacił za zakupy cudzą kartą. Za popełnione przestępstwa odpowie w warunkach recydywy i ma usłyszeć prawdopodobnie 19 zarzutów.

W ostatnim czasie kryminalni z komisariatu przy ul. Długa Grobla pracowali nad sprawą utraconej karty bankomatowej, którą pokrzywdzony zostawił w okolicy jednego z parkometrów. Nieznany sprawca przywłaszczył tę kartę i wykonał nią kilka nieautoryzowanych transakcji.

W środę, po godz. 7 rano kryminalni z wizerunkiem sprawcy przyszli do operatora monitoringu ze straży miejskiej. Policjanci wspólnie z operatorem przejrzeli obraz z kamer miejskich i na ul. Szerokiej zauważyli poszukiwanego do tej sprawy mężczyznę – mówi podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali w ustalone miejsce i już o godz. 7:35 zatrzymali 32-latka z Gdańska. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu.

Ustalono, że podejrzany 7 maja 2024 r. przywłaszczył kartę pokrzywdzonego, a następnie wykonał nią siedem nieautoryzowanych transakcji i w pozostałych przypadkach usiłował zapłacić nią za zakupy. Zgłaszający poniósł starty w wysokości prawie 155 zł – mówi podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Mężczyzna usłyszy prawdopodobnie 19 zarzutów w tej sprawie i za przestępstwo kradzieży z włamaniem odpowie w warunkach powrotu do przestępstwa. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...