15.05.2024 17:00 6 TS

Derby Trójmiasta. Po ośmiu latach kibice obu ekip ponownie zobaczą mecz Lechii Gdańsk z Arką Gdynia

źródło: pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Z wysokości trybun to spotkanie obejrzy około 36,5 tys. widzów. Przed nami piłkarskie derby Trójmiasta, w których Lechia Gdańsk podejmie Arkę Gdynia. Co ciekawe po ośmiu latach na stadionie w Letnicy ponownie zasiądą kibice obu drużyn. Ostatni raz fani biało-zielonych i żółto-niebieskich wspólnie zasiedli na stadionie w Gdyni w 2016 roku.

W połowie kwietnia ruszyła sprzedaż biletów na mecz 33. kolejki w Fortunie 1. Lidze pomiędzy Lechią Gdańsk, a Arką Gdynia. Do tej pory najwyższą frekwencję w historii pierwszoligowych rozgrywek zanotowano podczas spotkania Wisły Kraków ze Stalą Rzeszów, które zgromadziło w sierpniu 2023 roku 31 916 widzów na trybunach. Ten rekord zostanie pobity. Na wiosenne derby Trójmiasta około 36,5 tys. miejsc jest zajętych.

Na frekwencję składa się ponad 31 tys. biletów z otwartej sprzedaży (sektory zwykłe oraz prestige), około 1 tys. biletów na loże VIP i prestige oraz ponad 4 tys. biletów ze sprzedaży zamkniętej i rezerwacji, w tym m. in. fankluby, sponsorzy, kibice gości, Akademia - poinformował w swoich mediach społecznościowych gdański klub.

Co ciekawe niedzielne derby (19 maja 2024 roku) na stadionie Polsat Plus Arena zobaczą zarówno fani Lechii i Arki. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w 2016 roku w Gdyni. Odnośnie udziału kibiców obu ekip 19 kwietnia 2024 roku odbyło się zainicjowane przez wojewodę pomorską Beatę Rutkiewicz spotkanie z przedstawicielami: Arki Gdynia, Lechii Gdańsk, Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku, Urzędu Miasta Gdańska, Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, Stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk oraz policji.

Dzięki merytorycznej i konstruktywnej rozmowie, Derby Trójmiasta na stadionie w Gdańsku będzie mogło obejrzeć 1500 kibiców Arki Gdynia - podała na X (dawny Twitter) Arka Gdynia.

Spotkanie Lechii z Arką rozpocznie się o godz. 20.30 w niedzielę. Do zakończenia sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki. Lechia już zagwarantowała sobie awans do ekstraklasy. Arka obecnie jest na drugim miejscu, które też gwarantuje bezpośredni awans. Nad trzecim GKS Katowice gdynianie mają sześć punktów przewagi.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...