14.05.2024 15:00 28 MS

Odnalazł się zaginiony karabin. Szczęśliwy finał poszukiwań w Tczewie

Zdjęcie: Wikimedia

Karabin snajperski BOR, który został zagubiony podczas weekendowych ćwiczeń żołnierzy 71 Batalionu Lekkiej Piechoty w Malborku, został odnaleziony. Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej (DWOT) podało tę informację we wtorek, 14 maja.

We wtorek, 14 maja 2024 roku, dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) poinformowało o odnalezieniu karabinu snajperskiego BOR, który zaginął podczas weekendowych ćwiczeń żołnierzy 71 Batalionu Lekkiej Piechoty w Malborku. Broń zaginęła w trakcie intensywnych ćwiczeń dzienno-nocnych prowadzonych w Tczewie.

Szybka reakcja i współpraca

Zaginięcie broni wywołało natychmiastową reakcję służb wojskowych i cywilnych. Od momentu stwierdzenia zaginięcia, żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej aktywnie przeszukiwali obszar, gdzie odbywały się ćwiczenia. Jednocześnie Żandarmeria Wojskowa oraz Służba Kontrwywiadu Wojskowego rozpoczęły śledztwo, badając również możliwość celowego zaboru mienia.

Szczęśliwy finał

Karabin został odnaleziony dzięki pasjonatom strzelanek ASG, którzy ćwiczyli w pobliżu miejsca, gdzie zaginęła broń. Jak się dowiedzieliśmy, młody chłopak, który znalazł karabin, przyniósł go we wtorek do Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Kontekst zdarzenia

Przypomnijmy, że do zaginięcia doszło w nocy z 11 na 12 maja, kiedy żołnierze WOT przeprowadzali cykliczne ćwiczenia na poligonie w Tczewie.

Podczas tych ćwiczeń stwierdzono zaginięcie karabinu snajperskiego BOR. Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej, wydając komunikat w poniedziałek, zapewniało, że podjęto wszelkie możliwe środki, aby odnaleźć zaginioną broń. Od momentu stwierdzenia zaginięcia, żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej intensywnie poszukiwali broni w obszarze swoich działań z ostatnich godzin.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, broń udało się odnaleźć, co pozwala na kontynuowanie postępowania wyjaśniającego.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...