20.04.2024 18:00 0 ab

Kokosanka z gdańskiego ZOO pingwinem roku!

fot. Gdański Ogród Zoologiczny

Gdański Ogród Zoologiczny ma powody do dumy. Kokosanka wygrała w finałowym etapie międzynarodowego konkursu MOTPM i zdobyła tytuł Pingwina Roku!

Kokosanka to sześcioletnia pingwinica albinoska będąca pod opieką gdańskiego ZOO. W 2024 r. wzięła udział w międzynarodowym konkursie March of the Penguin Madness (MOTPM).

Zadanie miała niełatwe, bowiem musiała przejść przez wiele etapów. W głosowaniu mógł wziąć udział każdy chętny na całym świecie.

Wyniki finałowego konkursu zostały ogłoszone w piątek, 19 kwietnia 2024 r. Okazało się, że Kokosanka zdobyła ponad 75 tys. głosów, dzięki czemu została królową pingwinów!

Dziękujemy za wszystkie głosy oraz za olbrzymią pomoc ze strony Make Life Harder. Sława Kokosanki dotarła do najdalszych zakątków świata, a my mamy nadzieję, że dzięki temu więcej osób dowie się o pingwinach przylądkowych oraz zainteresuje się ich losem w naturalnym środowisku – napisali w swoich mediach społecznościowych pracownicy gdańskiego ZOO.

W nagrodę za takie wyróżnienie od opiekunów otrzymała tort śledziowy, który zjadła z przyjemnością wraz ze swoimi kolegami z ogrodu zoologicznego.

Drugie miejsce w konkursie MOTPM zajął Littlefoot z Kansas City Zoo and Aquarium, a trzecie - Pearl z SeaWorld San Diego. Poniżej możecie zobaczyć wideo przedstawiające moment ogłoszenia wyników oraz wręczenia tortu Kokosance.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...