13.04.2024 10:22 5 TS

Po raz ósmy dali drugie 'życie' przedmiotom. Galeria Wejherowskie Klamoty w EkoFabryce

źródło: telewizjattm.pl/ fot. Jakub Dulko

To miejsce, w którym przedmioty dostają nowe życie. Po raz ósmy w EkoFabryce w Wejherowie zorganizowano Galerię Wejherowskie Klamoty "Wejrowsczé klamòtë".

Kolejna edycja Wejherowskich Klamotów, która odbyła się w sobotę, 13 kwietnia 2024 roku, ponownie cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców.

Wejherowskie Klamoty mają w sobie duży potencjał. Ze względu na to, że niepotrzebne rzeczy zostawiamy tutaj i dostają one drugie życie. Ale najistotniejsze jest to, że osoby, które kupują wybierają stowarzyszenie, na które mają zostać przeznaczone pieniądze. Czyli tak naprawdę EkoFabryka, czyli Zakład Usług Komunalnych działa na rzecz stowarzyszeń, a zarazem wprowadza wszystko to co jest związane z ekologią - mówi w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Podczas tego wydarzenia za niewielkie pieniądze można było kupić książki, meble, sprzęt elektroniczny, ceramikę i inne cenne „znaleziska”. Atrakcją ósmych "Wejrowsczé klamòtë" był pokaz przygotowany przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych Tempora Militum.

Jeżeli ktoś jeszcze chce odwiedzić sobotnią galerię ma czas do godz. 13.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...