04.04.2024 10:00 1 ab

Zmiana warty w puckiej straży pożarnej

fot. TTM

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku odbyło się pożegnanie komendanta st. bryg. Bartłomieja Mollina. Poznaliśmy także nowego szefa puckiej straży pożarnej.

Po 14 latach na stanowisku komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pucku przyszedł czas na zmiany. Nowym komendantem puckiego KP PSP został bryg. Wojciech Wanat.

Zastąpił on na tym stanowisku st. bryg. Bartłomieja Mollina, który z kolei otrzymał awans na zastępcę komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Natomiast zastępcą puckiego garnizonu został kapitan Krzysztof Minga.

Jestem związany z Państwową Strażą Pożarną od 1999 r. Do garnizonu puckiego przybyłem z Pruszcza Gdańskiego, gdzie przez 6,5 roku byłem zastępcą komendanta. W Pucku na pewno będę chciał kontynuować ciężką pracę komendanta Mollina, a później czas pokaże. Najpierw trzeba się zadomowić, poznać teren i ludzi – mówi bryg. Wojciech Wanat, Komendant Powiatowy PSP w Pucku.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...