03.04.2024 19:00 5 ab

Setki zainteresowanych na targach edukacyjnych w Wejherowie

fot. TTM

W Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie odbyły się Targi Edukacyjne Powiatu Wejherowskiego. Była to okazja dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych do bliższego zapoznania się z tym, co zaoferować mogą im szkoły średnie.

Targi Edukacyjne Powiatu Wejherowskiego jak co roku cieszyły się dużym zainteresowaniem tych, którzy już niedługo będą musieli zdecydować o drodze swojej dalszej edukacji.

Należy przyznać, że wybór jest spory. Jest 6 liceów ogólnokształcących, 5 techników i 5 szkół branżowych. Daje to ponad 20 profili kształcenia ogólnego i prawie 50 profili kształcenia technicznego i zawodowego – podkreśla Gabriela Lisius, starosta powiatu wejherowskiego.

Szkoły w powiecie wejherowskim z każdym rokiem poszerzają swoją ofertę pod kątem kształcenia, a tym razem w hali sportowej wejherowskiego Elektryka miały okazję zaprezentować dokładniej to, czym się wyróżniają. To wyróżnianie się widać było już na pierwszy rzut oka, chociażby na stoiskach przygotowanych przez gospodarzy wydarzenia.

Szkoły bowiem, takie jak nasza, posiadają obecnie bardzo bogate zaplecze sprzętowe do nauki zawodów. Dowodem tego są sami uczniowie, którzy przygotowali tutaj prezentacje swoich umiejętności – mówi Jacek Tomczak, dyrektor PZS nr 2 w Wejherowie "Elektryka".

Jak podkreślali uczestnicy targów, obecnie w każdej szkole można znaleźć coś dla siebie, w zależności od predyspozycji i upodobań. Ważne żeby wyboru dokonać mądrze i cieszyć się nim przez kolejne lata swojej edukacji.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.