03.04.2024 13:30 16 ab / KPP Puck

Odmówił żonie drinka. Sfrustrowana dźgnęła go nożem

fot. KPP Puck

Wspólne spożywanie alkoholu zakończyło się aresztem dla 48-letniej kobiety. Mieszkanka powiatu puckiego miała rzucić w męża butelką, a następnie dźgnąć go nożem, po tym jak ten odmówił jej zrobienia drinka. Kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w niedzielę, 31 marca 2024 r. we wczesnych godzinach rannych. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie z raną kłutą przedramienia. Skierowany na miejsce patrol zastał pogotowie ratunkowe, które udzielało pomocy 59-letniemu mężczyźnie.

Z uwagi na konieczność zszycia rany ratownicy podjęli decyzję o przewiezieniu go do szpitala. W domu znajdowała się żona poszkodowanego, która została zatrzymana przez policjantów. Jak ustalono, podczas wspólnego spożywania alkoholu przez małżonków, mężczyzna odmówił zrobienia żonie drinka. Sfrustrowana kobieta najpierw rzuciła w męża butelką, a następnie zadała cios nożem – informuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku, asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk.

Pracujący na miejscu policjanci zabezpieczyli ślady oraz nóż, którym posłużyła się kobieta. Małżeństwo miało niemal promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kobiecie przedstawiono zarzut o usiłowanie zabójstwa męża. Wobec 48-latki sąd zastosował 2-miesięczny areszt. Grozi jej dożywocie.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.