03.04.2024 12:30 3 ab

Wyciek gazu. Strażacy pomagali w ewakuacji mieszkańców

fot. OSP Bojano

Na ul. Zachodniej w Bojanie doszło do uszkodzenia przyłącza gazowego. Wskutek wycieku gazu 20 mieszkańców musiało opuścić swoje domy. Przy ewakuacji części osób pomagali strażacy.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 2 kwietnia 2024 r., w godzinach porannych. Na miejsce zadysponowani zostali strażacy, policjanci, a także pracownicy pogotowia gazowego.

Zgłoszenie dotyczące uszkodzenia przyłącza gazowego wpłynęło o godz. 9:13. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej (JRG2 Rumia, OSP Kielno i OSP Bojano - red.). Po przybyciu zastano pracowników pogotowia gazowego i firmy budowlanej. Działania strażaków polegały na ewakuacji mieszkańców z pobliskiego domu, czyli kobiety z dwójką dzieci. Przygotowano także linię gaśniczą oraz rozstawiono kurtynę wodną, by ograniczyć przemieszczanie się ulatniającego gazu – mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie, mł. bryg. Mirosław Kuraś.

W sumie swoje domu z powodu wycieku gazu musiało opuścić 20 osób. Po trzech godzinach służbom udało się zażegnać niebezpieczeństwo. Nikt nie ucierpiał.

W międzyczasie działania prowadzili pracownicy pogotowia gazowego. Po przyjeździe kolejnej ekipy pogotowia gazowego założono zaciski uszczelniające na sieć, dzięki czemu wyciek gazu został zminimalizowany. Po godz. 12 działania przybyłych służb się zakończyły - uszkodzone przyłącze gazowe zostało zabezpieczone - dodaje rzecznik KP PSP Wejherowo.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...