03.04.2024 13:00 7 TS

Jedna z najpiękniejszych plaż świata znajduje się na Pomorzu. Ranking Golden Beach Awards

fot. Monika Wejer

Jedna z najpiękniejszych plaż na świecie znajduje się na Pomorzu! W zestawieniu Golden Beach Awards znalazł się Sopot. W rankingu wyprzedził m.in. popularną lokalizację nad Morzem Karaibskim.

Golden Beach Awards to ranking 100 najlepszych plaż na świecie, tworzony przez portal beach atlas. Przy tworzeniu zestawienia autorzy współpracowali z ekspertami z branży turystycznej i blogerami. Przy ocenie brano pod uwagę różne kryteria: 'klasyczne piękno', 'styl życia', 'integracyjność', 'naturalną różnorodność' czy 'znaczenie kulturowe'.

W zestawieniu na 85. miejscu sklasyfikowana została plaża w Sopocie. To jedna z ważniejszych letnich atrakcji tego nadmorskiego kurortu. Sopocka plaża rozciąga się od południowej do północnej granicy miasta na długości około 4,5 kilometra.

Plaża w Sopocie, nawiązująca klimatem do plaży Brighton, pełna jest tętniących życiem barów i klubów plażowych wzdłuż jej brzegów. Atrakcją jest najdłuższe drewniane molo w Europie, rozciągające się na 515 metrów, oferujące zapierające dech w piersiach widoki i wyjątkowe doświadczenie Morza Bałtyckiego - czytamy w opisie w rankingu.

Sopocka plaża wyprzedziła m.in. Negril Beach na Jamajce czy Bavaro Beach na Dominikanie. Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje Bora Bora w Polinezji Francuskiej.

Golden Beach Awards. Pierwsza 20:

1. Bora Bora (Polinezja Francuska)

2. Boulders Beach (Republika Południowej Afryki)

3. Waikiki Beach (Hawaje, USA)

4. Copacabana (Brazylia)

5. Maya Bay (Tajlandia)

6. Black Sand Beach (Islandia)

7. Glass Beach (Kalifornia, USA)

8. JBR Beach (Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie)

9. Skeleton Coast (Namibia)

10. Omaha Beach (Francja)

11. Whitehaven Beach (Australia)

12. Pattaya Beach (Tajlandia)

13. Cap d'Agde (Francja)

14. Jezioro Czterech Kantonów (Szwajcaria)

15. Barceloneta (Hiszpania)

16. Bondi Beach (Australia)

17. Source d’Argent (Seszele)

18. Playa d'en Bossa (Hiszpania)

19. Elia Beach (Mykonos, Grecja)

20. Playa del Amor (Meksyk)

...

85. Sopot (Polska)

...

100. Love Beach (Bahamy)

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...