02.04.2024 12:45 0 TS

Silne wiatry na Nordzie! IMGW wydał alert pierwszego stopnia

źródło: kamery Nadmorski24.pl

IMGW ostrzega przed silnymi porywami wiatru w porywach nawet do 75 km/h m.in. w powiatach wejherowskim i puckim. Dla nadmorskich terenów w Polsce Instytut wydał alert pierwszego stopnia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy poinformował, że we wtorek, 2 kwietnia 2024 roku, w godz. 11 - 19 w powiatach wejherowskim i puckim prognozuje się wystąpienie silnego wiatru.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i południowego zachodu - ostrzega IMGW.

Podobne alerty ogłoszono dla innych powiatów w północnej i południowo-wschodniej części Polski.

źródło: imgw.pl

IMGW posługuje się trzystopniową skalą ostrzeżeń. Jak czytamy drugi stopień informuje o tym, że 'przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności'.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.