02.04.2024 16:00 23 ab

Kolejne ulice w mieście zyskają nowe oblicze. Przetarg na remont ogłoszony

fot. UM Wejherowo

Jak informują urzędnicy wejherowskiego magistratu, ogłoszony został przetarg na wybór wykonawcy robót drogowych. Zmodernizowane i wyremontowane mają zostać ulice osiedlowe oraz dzielnicowe w różnych częściach miasta.

W ramach przetargu nowe oblicze zyskają: skrzyżowanie Derdowskiego-Narutowicza-Słoneczna, ul. Derdowskiego, ul. Kociewska, 3 nitka wzdłuż ul. Gdańskiej za ekranem dźwiękochłonnym, ul. Bema, ul. Gniewowska, I etap ul. Roszczynialskiego (od ul.Odrębnej do ul. Myśliwskiej), ul. Łegowskiego (wykonany zostanie także nowy łącznik do Węzła Działki, jako zadanie wieloletnie) oraz ul. Krofeya (do Placu im. Ryszarda Jakubka).

Jak mówi prezydent Wejherowa, na zadanie inwes5tycjne władze miasta pozyskały środki zewnętrzne. Natomiast remont ul. Kochanowskiego wykona wejherowski Zakład Usług Komunalnych.

W kończącej się kadencji skupiliśmy się na realizacji wielkich, strategicznych i kosztownych inwestycji, które znacząco zmieniają Wejherowo i rozwiązują problemy na przyszłość. Należało podjąć to ambitne wyzwanie również dlatego, że były dostępne dotacje zewnętrzne, które skutecznie pozyskaliśmy. Nie mogliśmy zmarnować tej szansy na środki dla Wejherowa. W roku 2024 i kolejnych latach będziemy je dokańczali. W kolejnej kadencji chcemy bardziej zwrócić się ku zadaniom mniejszym, lokalnym, inwestycjom dzielnicowym i osiedlowymKrzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa:

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.