31.03.2024 16:03 8 PM/KMP Gdynia

Policjant, który walczy na ringu

Fot. mat.pras./KMP Gdynia

St. post. Jakub Tomczak to policjant, który rozpoczął służbę ponad 3,5 roku temu. Na co dzień pracuje w Wydziale Prewencji Komisariatu Policji w Gdyni – Chyloni, a prywatnie pasjonuje się boksem, który zakorzenił się w jego sercu już w dzieciństwie. Ma na swoim koncie kilka sukcesów i po kilkuletniej przerwie wrócił na ring, aby wciąż kontynuować swoją pasję.

Ponad 3,5 roku służy w Polskiej Policji. Jest kawalerem i interesuje się sportem. Jego pasją jest boks, który pokochał już w dzieciństwie. Mowa o st. post. Jakubie Tomczaku, który na co dzień pracuje w Wydziale Prewencji, w Komisariacie Policji w Gdyni – Chyloni.

Już od dzieciństwa podobały mu się sztuki walk, trenował taekwondo oraz karate. Mając 13 lat zaczął uprawiać boks, a jego predyspozycje spowodowały, że już po roku zmagań zajął I miejsce w IV Turnieju im. Zbigniewa Rompy w Starogardzie Gdańskim, I miejsce w Turnieju Bokserskim o Puchar Burmistrza Miasta Szczytno czy dwukrotnie I miejsce w Turnieju o Puchar Bombardierów z Wybrzeża w Gdyni - podaje gdyńska policja.

To tylko niektóre z osiągnięć boksera. Kuba reprezentował Polskę w Grodnie podczas XLVI Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego, gdzie pokonując swojego przeciwnika wywalczył srebro. Po kolejnych sześciu miesiącach Jakub miał kolejne sukcesy: po walce w Grudziądzu o Międzynarodowy Puchar Polski Kadetów przywiózł brąz, następnie wywalczył złoto na IV. Turnieju im. Mariana Karolaka w Gdyni oraz złoto po zawodach pomiędzy Reprezentacją POZB, a Reprezentacją Maklenburgii (Niemcy).

W 2017 roku Jakub przestał brać udział w walkach, by po sześcioletniej przerwie wrócić do boksowania. Teraz chce siebie reprezentować w boksie zawodowym, a nie jak dotychczas w amatorskim.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.